Novo ULOGA MOJE OBITELJI U SVJETSKOJ KRIZI Prikaži uvećano

ULOGA MOJE OBITELJI U SVJETSKOJ KRIZI

Boris Beck

LEYKAM INTERNATIONAL d.o.o.

9789533401515

Novi proizvod

U knjizi "Uloga moje obitelji u svjetskoj krizi" tematiziraju se problemi odgoja u suvremenim okolnostima narušenih autoriteta i hijerarhija; obrazovanja u kojem su djeca i mladi suočeni s mnogim digitalnim sadržajima koji im izazivaju poremećaj pažnje; novih modusa društvenosti u virtualnim prostorima. 

Više detalja

Pažnja: Posljednji artikli na stanju!

32,70 KM .

Podaci

Autor Boris Beck
Izdavač Leykam international
Godina 2022
Uvez tvrdi
Broj stranica 200
ISBN 9789533401515
Jezik Hrvatski

Više informacija

Boris Beck već je od početka svoje publicističke karijere prepoznat po osebujnom i u nas jedinstvenom postupku, a to je da prezentira obiteljski život kao fenomenologiju. Ma koliko njegovi eseji bili duhoviti, oni su plod ozbiljnih razmatranja; autentični su, ali s mnoštvom književnih i kulturnih referenci; djeca se u njima, što je novum u nas, ne pojavljuju kao objekti odgoja, kojima bi autor bio nadmoćan i nadređen, a ne upada se ni u infantilizaciju diskursa; naprotiv, djeca su ozbiljni i relevantni sudionici ne samo obiteljskog nego i šireg kulturnog obzora, kroz čije se postojanje i ponašanje pretresaju veliki i važni društveni problemi. Riječ je o mozaičnoj knjizi, u kojoj se ogleda fragmentarnost svijeta, ali konzistentnoj u svojoj mudroj i plemenitoj poruci.

U knjizi "Uloga moje obitelji u svjetskoj krizi" tematiziraju se problemi odgoja u suvremenim okolnostima narušenih autoriteta i hijerarhija; obrazovanja u kojem su djeca i mladi suočeni s mnogim digitalnim sadržajima koji im izazivaju poremećaj pažnje; novih modusa društvenosti u virtualnim prostorima. Sav je taj sadržaj prikazan u kontekstu ekonomskih i političkih danosti, unutar kojih autor razlaže razne moralne, filozofske i etičke probleme, od začeća i rađanje djece, preko problema školovanja i gradnje međuljudskih odnosa, do konačnih pitanja o razlozima i načinima postojanja čovjeka u svijetu. Zaključno, knjiga redefinira naš pogled na djecu i otkriva nov način pisanja o njima.

30 drugih knjiga iz iste kategorije: