životne priče poznatih u prozi i sjećanja
Život i djelo kardinala Franje Kuharića naslov je zbornika radova sa znanstvenoga teološkog simpozija istoga naziva koji je održan u Zagrebu u petak i subotu 1. i 2. srpnja 2022. godine. Izvorno je trebao biti održan 2019. godine prigodom 100. obljetnice Kardinalovog rođenja, međutim, pandemija koronavirusa spriječila je taj naum.
Ja sam Alen je potresna autobiografija Alena Muhića, djeteta rođenog iz ratnog silovanja tokom agresije na Bosnu i Hercegovinu.
Ovo je knjiga dokumenata o sudskom procesu dr. Marku Veselici, najprogonjenijem hrvatskom intelektualcu iz vremena „Hrvatskog proljeća“, s njegovoga prvog procesa 1972.
Mućke – sve o omiljenoj seriji autora Grahama McCanna donosi priču o sitcomu uz koji su odrastale (i odrastat će) mnoge generacije.
S knjigom “Teorija velikog praska – sve o hit seriji iz prve ruke”, nakon Prijatelja, Mućki i Seinfelda nastavljamo s izdanjima posvećenima velikim, hit i kultnim serijama koje su obilježile nekoliko generacija i postale fenomen nadišavši televizijske okvire
“Poštovana publiko, iznimno sam sretan, ponosan i velika mi je čast što Vam mogu predstaviti svoj najnoviji uradak u slavu stripa, slobode i rock&rolla. Pred Vama je drug i gospodin, panker i propalica, pjesnik, kapetan, frontman i velikan naše epohe. Dragi moji, izašao je Nick Cave!
Nejc Zaplotnik je sasvim sigurno jedna od najkarizmatičnijih osobnosti slovenskog alpinizma. Za tvrdnju nije dovoljno imati niz značajnih uspona u domaćim i inozemnim planinama.
Prvo je ovo strip-putovanje kroz život frontmana Queena: na gotovo 130 stranica i devet poglavlja pratimo Mercuryja od djetinjstva u Zanzibaru preko formativnih godina u Engleskoj sve do popularne i omiljene rock zvijezde koju vole milijuni diljem svijeta.
Morrison Hotel peti je album legendarnog benda i objavljen je 1970. godine. Surađujući s preživjelim članovima benda (predgovor je napisao gitarist Robby Krieger) autorica Leah Moore napisala je jedanaest poglavlja inspiranih svakom od jedanaest pjesama s albuma, a poznata imena iz svijeta stripa dala su svoj umjetnički doprinos svakom od njih.
Prijatelji – Ona o seriji Friends, autorice Kelsey Miller, knjiga je o slavnom sitcomu Prijatelji koji je obilježio nekoliko generacija i postao pravi fenomen nadišavši televizijske okvire.
Obuhvaćajući razdoblje od sedam desetljeća – od mladosti u Liverpoolu preko povijesnog desetljeća Beatlesa do Wingsa i duge solo karijere – u knjizi LYRICS naći ćete prvi put standardizirane stihove 161 pjesme složene abecednim redom.