Hena com kao izdavačka kuća djeluje od 1995. godine. U proteklih dvadeset i više godina objavili smo veliki broj književnih naslova istaknutih i nagrađivanih domaćih i svjetskih autora, publicistička djela, vrijedne koprodukcije.
Pored velikog broja kvalitetnih naslova strane književnosti, naš izdavački program naglašen je dvjema bibliotekama domaćih autora i autora iz regije, 'Nokaut' i 'Verbarij'.
U nastanku knjige podržavamo timski rad jer na taj način stvaramo pozitivno ozračje u kojem knjiga ne postaje tek puka roba već proizvod koji je pažljivo odabran i priređen. Mi posredujemo između onih koji pišu i onih koji čitaju te tako pomažemo da knjige postanu mjesto susreta pisca i čitatelja. Svaka nova knjiga utire put nekoj drugoj, a nas ti putovi neizmjerno vesele i potiču na daljnji rad. Na taj način svoju strast prema literaturi dijelimo s onima koji znaju prave vrijednosti knjige.
U ovom je nevjerojatnom i očaravajućem romanu Elif Shafak krenula čudesnim tokovima vode, povijesti i ljudskih sudbina. Pred nama je još jedna priča natopljena beskrajnom empatijom za sve nesretne i odbačene.
U romanu Isijavanje Namika Kabila emigrant Besim vraća se iz Švedske u rodnu Hercegovinu, u scenografiju davnih uspomena za koje vjeruje da mu više ne mogu ništa. Kuća je na mjestu i čitava, ali isijava kao da je zgarište.
Romansirani životopis Ive Politea, uglednog hrvatskog odvjetnika, iz pera Vlade Rajića, nesvakidašnji je kulturni događaj.
Posljednjih nekoliko godina svjedoci smo niza nesretnih događaja za nas i naš planet – od epidemije korona-virusa, rata u srcu Europe, sve većih socijalnih razlika do sve opasnijih klimatskih promjena. Prošli smo kroz kolektivno traumatsko iskustvo, a svatko od nas sa sobom nosi i osobnu prtljagu...
U ovom kratkom i intenzivnom eseju književnica i aktivistica Elif Shafak, finalistica nagrade Booker, daje svoj pogled na svijet oko nas, a koji je danas, više nego ikad, obilježen nepravdom, podjelama, patnjom i, najnovijom ugrozom, pandemijskom krizom.
Obiteljski čovjek radi dosadan i zatupljujući posao, ali jednoga dana dobije poruku koja ga trgne iz letargije (malo)građanskog života i odvede direktno u zatvor, doživotno.
U posljednjoj noći života Katarine Kosače Kotromanić na vrata njenog izbjegličkog utočišta u Rimu stiže važan gost, general inkvizicije don Francisko, šaljući joj prethodno kao dar ribe za večeru a donoseći njenu autobiografiju-testament na potpis.
Peter Llewelyn Davies, štićenik Jamesa Matthewa Barrieja, baca se pod vlak... Tim događajem svoju pripovijest započinje Peter Hook, uspješni autor knjiga za djecu koje se upravo pripremaju za ogroman uspjeh i na velikom platnu. Pripovijest pozorno sluša Keiko Kai, glumac koji će utjeloviti Hookova najpoznatijeg lika.
Cussy Mary Carter ima plavu boju kože jer je rođena s rijetkim krvnim poremećajem. S ocem rudarom živi u neimaštini, u zabačenu kraju Apalačkog gorja. Posao koji joj se nudi u Vladinu projektu „Knjižnice na konjima“ vidi kao svoj put u neovisnost, ali otac ima druge planove. Želi je udati i priskrbiti joj zaštitu muža.
Ona je jedna od Plavih ljudi. Ona je Knjižničarkina kći. I kad joj roditelje – zbog okrutne zabrane međurasnih brakova – osude na zatvorsku kaznu, država Kentucky odlučit će šesnaestogodišnju Honey Lovett smjestiti u – popravni dom.
Zbirka priča „Kod kuće je najgore“ kultno je djelo pokojnoga izraelskog humorista, dramatičara, satiričara i redatelja Ephraima Kishona. Od godine 1982., kada se pojavila u hrvatskome prijevodu, doživjela je mnoga izdanja.
Neobična djevojčica Christabel – bijele kose, divlje ljepote i nevjerojatnih vještina – jedne je noći oteta s bogatog imanja svoga oca. Devetnaesto je stoljeće u viktorijanskom Londonu, utvare su dio svakog sjenovita kutka, a zločini se ispod glasa dogovaraju u krčmama mračnih uličica. Odakle započeti potragu za nestalom djevojčicom?